Muž, jehož srdce bylo poškozeno vakcínou Pfizer, říká „Měl bych být mrtvý“

Robyn „Rob“ Forbes, 41, vedl aktivní život jako majitel firmy a sportovní nadšenec, dokud se u něj necelé dva týdny po obdržení první dávky vakcíny proti COVID-19 od Pfizeru objevily srdeční problémy.

Robyn „Rob“ Forbes dosáhl jednoho z hlavních cílů ve svém životě. Koncem roku 2019 se mohl stát majitelem malého podniku, který mohl trávit čas se svými dvěma dcerami a užívat si hokej, jízdu na horském kole a další aktivity.

Naplňující život Forbes se však zastavil 4. března 2021, kdy dostal svou první – a jedinou – dávku vakcíny Pfizer COVID- 19 .

Během několika dní začal Forbes zažívat řadu závažných nežádoucích příhod, které nakonec vedly k tomu, že dostal srdeční resynchronizační terapii (CRT), což je postup, který zahrnuje implantaci zařízení do hrudníku, které pomáhá napravit vážné problémy se srdečním rytmem.

V exkluzivním rozhovoru pro The Defender Forbes popsal symptomy způsobené vakcínou, které zažil, a „útrpnost, bolest a bolest srdce“, které následovaly a nadále ovlivňují jeho život. Forbes poskytl ochránci rozsáhlou dokumentaci k ověření jeho tvrzení.

„Nesmírný společenský tlak“ ho přivedl k očkování

Forbes, 41, žije na Aljašce, kde rád jezdí na horském kole, turistiku, lyžuje, rybaří a hraje hokej.

"V době mého zranění," řekl Forbes, "měl jsem 175 liber, štíhlý, 5'11" a byl jsem v nejlepší formě za celý svůj život. Mohl jsem být otcem a nezávislým majitelem firmy, který se hodně věnoval hokeji a jízdě na horském kole, když jsem nepracoval.“

Forbes řekl The Defender, že protože jeho žena je učitelka, jí a členům její rodiny byla vakcína nabídnuta relativně brzy, v březnu 2021. Forbes však původně vakcínu nechtěl.

"NECHTĚL jsem [původní důraz] dostat vakcínu a od začátku jsem o tom byl velmi hlasitý," řekl.

Nakonec se však cítil nucen nechat se očkovat a řekl The Defender:

„Nesmírný společenský tlak v kombinaci se směrem, kterým jsme se ubírali, abychom to vyžadovali pro cestování, jízdu po Kanadě – žiji samozřejmě na Aljašce – nebo kvůli práci nebo práci dodavatele, mě přivedl do bodu ‚v pohodě‘. Pravděpodobně k tomu budu jednou stejně nucen,' tak jsem to udělal.“

"Věděl jsem, že to nepotřebuji," řekl. „Ale další populární fráze v té době byla, že pokud jste ji dostali, nemoc se s vámi zastavila a že jste očkováním ‚chránili ostatní‘. Takže to je. Takhle to rozhodně nefungovalo."

Forbes uvedl, že lékárna, kde dostal vakcínu, „nezaznamenala číslo šarže ani [neposkytla] kartu v den mého prvního očkování“.

„Měl bych být mrtvý. Neměl bych tu být.“

Forbes řekl, že se „cítil“ jen pár dní poté, co dostal vakcínu „při procházce po domě“. Řekl:

„Měl jsem silnou epizodu závratí a musel jsem si náhle kleknout na koleno a pak si sednout na lavičku u vchodu, abych neupadl. Nikdy předtím jsem necítil tak intenzivní závrať, ale samozřejmě se mi točila hlava, když jsem stál příliš rychle.

"Vzhledem k tomu - opravdu jsem to ignoroval a myslel jsem si, že jsem dobrý." Věci se však 15. března 2021 výrazně změnily, když se věci opravdu ponořily.“

Toho dne, když se vracel do budovy v práci v přízemí, po lehkém zametání dostal „opravdu závrať“. Znovu si vzal koleno a v tu chvíli mu nebylo vůbec pohodlné stát.

„Měl jsem na Apple hodinky a okamžitě jsem provedl EKG [elektrokardiogram], když jsem si všiml, že mám zrychlený tep a že cítím, jak mi bije srdce. Moje srdce bylo na 226 tepech za minutu.

Čekal, až se věci uklidní. "Protože jsem byl v práci a relativně volný, věnoval jsem pozornost tomu, co se děje," řekl.

Forbes pokračoval v pravidelných intervalech měření EKG, „plně očekával, že se věci vrátí do normálu a že bude vše v pořádku“. Ale nestalo se tak, řekl:

„Asi po 10 minutách jsem se rozhodl zavolat svému tehdejšímu PCP [lékaře primární péče] a zjistit, co mi řekli. Trvalo 5 minut, než mi doporučili jet na pohotovost a že to není normální. Teď se trochu směju, když vím, co vím."

Forbes čekal dalších 5 minut, než „zdráhavě“ zamířil na pohotovost „se srdcem stále ve 226 hodin, ve VTAC [ ventrikulární tachykardie] .

Když Forbes dorazil na pohotovost, stále si neuvědomoval vážnost situace. Řekl The Defender:

„Dorazil jsem na pohotovost a čekal jsem ve frontě, klekl jsem si na koleno, abych potvrdil, že rychlost a rytmus jsou stále stejné, protože jsem si myslel, že budu ‚ztrácet čas‘ s tímhle hloupým problémem, který nebyl žádný velký problém.

„Asi po 5 minutách mě přivedli zpět do třídírny a pomalu mi připojili EKG. OKAMŽITĚ [původní důraz] po umístění posledního vodiče je [sestra] všechny strhla a strčila mě na pohotovost, kde to všechno začalo. Byl jsem poražen poté, co léky neresetovaly rytmus a vrátily mě šokem.

Poté, co přežil 50 minut ve VTAC a jel sám do nemocnice, řekl Forbes, že se cítí šťastný, že je vůbec naživu:

"Měl bych být mrtvý." Neměl bych tu být. VŠICHNI [původní důraz] z lékařů, které jsem viděl, si přečetli příběh o nástupu a zpochybnili „50 minut v trvalém VTAC, jízda na pohotovost“ a trochu se zasmáli.

"Měl bych být mrtvý." Od té doby jsem si často přál, abych byl."

Diagnóza Mayo Clinic: příznaky nejpravděpodobněji způsobené vakcínou

Forbes popsal velmi dlouhou baterii vyšetření, lékařských návštěv a přetrvávajících vážných symptomů. "S doktory jsem toho zažil hodně," řekl.

Původně mu byla diagnostikována AVRC (arytmogenní kardiomyopatie pravé komory), „což bylo VELMI [původní důraz] těžké nošení pro aktivního člověka, jako jsem já.

To vedlo Forbes k tomu, aby vyhledal specialisty na tento typ diagnózy a našel je na Johns Hopkins University, kterou navštívil v květnu 2021.

U Johnse Hopkinse „genetické testování vyšlo negativně a ukázalo se, že zjizvený vzor na mém srdci spíše naznačoval sarkoidózu místo AVRC, což byla VELKÁ [původní důraz] úleva, ale stále to nedávalo smysl.

Sarkoidóza je onemocnění charakterizované růstem malých shluků zánětlivých buněk (granulomů) v jakékoli části těla. Příčina sarkoidózy není známa, ale odborníci se domnívají, že je výsledkem reakce imunitního systému těla na neznámou látku, uvádí Mayo Clinic.

Diagnóza vedla Forbes k tomu, aby znovu vyhledal odborníky. Našel je v Heart Institute na University of Washington, kde "Potvrdili 'pravděpodobnou' diagnózu sarkoidózy," řekl.

"Bylo to bez jakýchkoli podpůrných příznaků nebo pozitivního jaderného PET skenu, který by to potvrdil," poznamenal Forbes. „Tohle se nikdy nemělo potvrdit. Nikde jinde žádný sarkoid nebyl, nikdy nebyl ani žádné příznaky."

Pro Forbes byla tato diagnóza „jen tou nejlepší odpovědí, kterou měli, protože ignorovali zjevné, stejně jako první lékař na Aljašce“, s odkazem na souvislost mezi jeho příznaky a vakcínou COVID-19, kterou dostal.

Mezitím zdravotní potíže Forbesu pokračovaly:

"Když jsem hrál hokej v lednu 2022, dostal jsem náhlou VFIB [ komorovou fibrilaci ], srdeční frekvenci 300 a více a ztratil jsem vědomí.

"Moje CRT mi zachránila život a přivedla mě zpět." Vyvolalo to naléhavou potřebu to zjistit, protože to bylo špatné znamení všude kolem."

Až při následné návštěvě Mayo Clinic v Rochesteru v Minnesotě mu lékaři poskytli přesnější diagnózu.

Forbes řekl:

„Pak jsem šel do Mayo v Rochesteru s pravděpodobnou diagnózou sarkoidu s pokusem provést všechna vyšetření a jednou provždy potvrdit, co se stalo. Opět nic nenašli a začali se přiklánět k virovému poškození mé srdeční tkáně, čemuž se poté začal domnívat i můj lékař na Aljašce. Provedli jsme šestiměsíční sledování s invazivnějším jaderným testováním a opět nic.

"Nyní mám svou diagnózu jako jednoznačně číslo jedna vakcínou indukovanou proti virové myokarditidě na Mayo Clinic."

'Zahozený jako odpad'

Forbes řekl, že je nyní „každodenní stabilní“. Oceňuje, že jeho CRT implantát byl úspěšný a řekl The Defender, že mě „zatím jednou zachránil“. Pokračuje také v užívání metoprololu, betablokátoru , „pro problémy s rytmem“, který je podle něj účinný.

"Jsem na stabilním místě díky štěstí, své kondici a možnosti přístupu ke kvalitní lékařské péči," řekl. Dodal však: "Neexistuje žádný popis úzkosti, bolesti a zármutku, které to způsobilo."

"Být se vyhýbal, řekl, že vaše zranění není skutečné, nebo že nemáte schopnost najít odpovědnost za to všechno je těžké," řekl. „Tolikrát mi bylo řečeno, že ‚nikdo ti nedržel zbraň u hlavy‘, aby dostal výstřel. Nebo to, že je to pro většinu ‚bezpečné‘, takže pořád dostáváme záběr.“

I když překonal nejhorší ze svých příznaků, Forbes popsal, jak následky očkování proti COVID-19 nadále ovlivňují jeho život a jeho osobní vztahy i dnes:

"Odpojil jsem se od lidí, které miluji." Mnoho dní nevidím smysl života. Strávil jsem více než dva roky v neustálém zmatku a strachu ohledně všech těch věcí COVID.

"Zastřelil jsem, protože mi bylo řečeno, že je to bezpečné a účinné a že to ochrání ostatní." Nic z toho nebyla ani není pravda. A teď mi bylo řečeno, že mi to nijak neublížilo, a i kdyby, nikdo za to nemůže. Páni. Odhozen jako odpad."

Forbes také poznamenal, že jeho lékaři nebyli obeznámeni ani se systémem hlášení nežádoucích příhod vakcín ( VAERS ), řekl The Defender:

„Upřímně řečeno, žádný z lékařů ani z lékařských ordinací ani nevěděl, co je VAERS. Musel jsem jim to vysvětlit.

"Vzhledem k tomu - rád bych věděl, proč nám bylo řečeno, že statistiky VAERS jsou jednoduše nafouknuté a nejsou legitimní."

Objevování online podpůrných skupin pro jednotlivce zraněné vakcínou, jako je například skupina na podporu poškození vakcínou/nežádoucí účinky na Facebooku, kterou založila další oběť poškození vakcínou Catherine „Cat“ Parker , poskytlo Forbesu trochu pohodlí.

"Dává mi to pocit, že nejsem sám," řekl. "Ukazuje mi to - což pevně vím - že nejsem blázen, že ostatní jsou tu se mnou a pohodlí z toho jde hluboko."

Dodal: „Chci milovat, žít a být znovu sám sebou, ale dokud to nebude vysvětleno, nevím, že mohu.

×